Koszty użytkowania kart co-brandowych są dość wysokie

Dziś jest: Poniedziałek, 3 sierpnia 2020, Imieniny: Lidii, Augustyna
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Karty

2009-08-25

Koszty użytkowania kart co-brandowych są dość wysokie

Na rynku dostępnych jest już kilkadziesiąt kart kredytowych typu co-brand. Posiadacz takiej karty może liczyć na rabaty u określonych partnerów handlowych banku. "Gazeta Wyborcza" ostrzega jednak, że zazwyczaj koszty użytkowania takich kart są dość wysokie.


"Coraz częściej banki we współpracy np. z sieciami handlowymi czy stacjami paliw przygotowują specjalne oferty kart kredytowych tzw. karty co-brandowe. Z taką kartą można dostać dodatkowe zniżki na zakupy oraz punkty, które można wymieniać na nagrody. Ale pozorna okazja może w praktyce okazać się zbędnym wydatkiem. Powód? Takie karty są zwykle wyżej oprocentowane niż standardowe "plastiki", a rabaty nie przekraczają 10 proc.", czytamy w dzienniku.

"- Dlatego warto poszukać takiej karty, która daje nam zniżki czy profity w sieci, w której robimy bardzo częste i duże zakupy - radzi Paweł Majtkowski główny analityk firmy doradczej Finamo. Według niego zaoszczędzone w ten sposób sumy nie będą co prawda wielkie, ale na pewno pokryją nam roczny koszt ubezpieczenia i wydania karty.", czytamy dalej.

"Analityk serwisu Bankier.pl Michał Macierzyński radzi by przed podpisaniem umowy z bankiem sprawdzić czy zwykła karta kredytowa nie jest niżej oprocentowana. - Karty co- brandowe są zwykle oprocentowane na maksymalną możliwą stawkę czyli 20 proc. Jeśli zależy nam na pożyczce, a nie na korzystnych zakupach czy ratach 0 proc. w sieciach handlowych lepiej pomyśleć o zwykłej karcie - mówi Macierzyński.", pisze gazeta.

Więcej na : http://www.kartyonline.net/
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Sprawdź ofertę kart
kredytowych on-line:


» Karty kredytowe
» Karty kredytowe dla firm

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.