Co warto wiedzieć o kartach kredytowych

Dziś jest: Poniedziałek, 3 sierpnia 2020, Imieniny: Lidii, Augustyna
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Karty

2014-03-26

Co warto wiedzieć o kartach kredytowych

Banki traktują karty kredytowe na równi z kredytami, o czym warto pamiętać wtedy, gdy chcemy złożyć wniosek o taki rodzaj pożyczki. Pojawiają się jednak również niewielkie różnice, które sprawiają, że niektóre rodzaje kart są bardziej dostępne.


Konto z kartą kredytową
Obecnie niemal do każdego konta bankowego dołączona jest karta płatnicza. Warto jednak wiedzieć, że do niektórych kont zamiast zwyczajnej karty debetowej można dobrać kartę kredytową. Dzięki temu w prosty sposób można otrzymać kartę umożliwiającą zadłużanie się, aczkolwiek limit kredytowy jest zazwyczaj na takiej karcie niewielki.

Procedura pozyskania karty kredytowej
Choć do niektórych kont z automatu dodawane są karty kredytowe, to w większości wypadków osoba zainteresowana uzyskaniem tego rodzaju kredytu musi o niego sama wnioskować. Najczęściej wymagania dotyczące otrzymania karty kredytowej są bardzo podobne do tych, które obowiązują podczas ubiegania się o kredyt bankowy. Dokładne informacje na temat niezbędnych dokumentów oraz warunków jakie należy spełnić, aby otrzymać kartę znajdują się zawsze w regulaminach bankowych. Warto również dokładnie dowiedzieć się w banku, z którego usług chcemy skorzystać,  jak wyglądają procedury jej pozyskania, ponieważ mogą się one różnić w zależności od polityki tej instytucji. Warto przy okazji wspomnieć, że w wypadku kart kredytowych, w większości wypadków, podobnie jak w przypadku kredytów, niezbędne jest wykazanie swojej zdolności kredytowej. Dopiero na tej podstawie obliczany jest limit kredytowy, który można uzyskać na karcie.  

Vanquis karta kredytowa
Na polskim rynku finansowym od kilkunastu miesięcy funkcjonuje nowy podmiot jakim jest Vanqius Bank. Charakterystyczną cechą tego banku jest to, że udziela on głównie pożyczek w formie krat kredytowych. Poszukując możliwości pozyskania pieniędzy warto zainteresować się właśnie tą instytucją, ponieważ oferuje ona karty kredytowe również osobom z nienajlepszą historią kredytową. Może to być światełkiem w tunelu dla osób, które przez czasowe problemy finansowe znalazły się na listach dłużników, a następnie spłaciły swoje zadłużenie. W Polsce zapis w BIK zostaje usunięty dopiero kilka lat po uregulowaniu wszystkich należności, a do tego czasu pozyskanie jakichkolwiek pieniędzy z banku staje się niemal niemożliwe. Vanqius Bank próbuje to zmienić swoimi kartami.  
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Sprawdź ofertę kart
kredytowych on-line:


» Karty kredytowe
» Karty kredytowe dla firm

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.